اخبار و پست ها

  صفحه ی اصلی / اخبار و پست ها / مزاياي راه اندازي باشگاه مشتريان (Loyalty Program)
مزاياي راه اندازي باشگاه مشتريان (Loyalty Program)

متن خبر

 

هفت فايده مهم راه اندازي باشگاه مشتريان (برنامه وفادارسازي مشتريان) 

راه اندازي باشگاه مشتريان و افزايش فروش

اين افزايش فروش نه به دليل افزايش مشتري بلکه به دليل خريد بيشتر مشتريان وفادار و يک اصل مهم و ثابت شده در بازاريابي است :

" مشتريان ثابت (قديمي) شما بطور ميانگين 67 درصد بيشتر از مشتريان جديد در کسب و کار شما پول خرج مي کنند "

 

بنابراين اگر بتوانيد 100 مشتري قديمي خود را تشويق به مراجعه مجدد نمائيد دقيقا مانند اين است که به حدود 167 مشتري جديد محصول يا خدمت خود را فروخته ايد، هرچه درصد وفاداري مشتري افزايش يابد ميزان فروش شما نيز بيشتر خواهد شد. اين خود بهترين دليل براي تلاش درجهت وفادار سازي مشتريان است

 

پس همين الان شرايط و مزاياي عضويت در باشگاه مشتريان خود را برنامه ريزي کنيد ، تا مشتريان عادي و گذري شما به مشتريان وفادار و ثابت شما تبديل شوند .

 

باشگاه مشتريان مي تواند باعث کاهش هزينه تبليغات شود

حتما مي دانيد که هزينه جذب يک مشتري جديد 5 تا 11 برابر نگهداري يک مشتري قديمي است، پس اگر فرض کنيد که براي جذب 10 مشتري جديد نياز به يک ميليون تومان پول داريد، دقيقا با همين ميزان پول مي توانيد حداقل 50 مشتري قديمي را تشويق به مراجعه و خريد مجدد نمائيد، با وفاداري مشتري و خريد دوباره او مي توانيد اميدوار باشيد که اين مشتري بارها و بارها از شما خريد خواهد کرد درحاليکه تضميني براي مراجعه مجدد مشتري جديد، "که براي اولين بار از شما خريد مي کند" وجود ندارد (مگر اينکه سياستي براي وفادار کردن مشتريان جديد داشته باشيد !!!)

 

از اين حيث کانون تبليغات پارسه و شرکت بارمان پارسه امرتات با ايجاد شبکه بي پي کارت مشتريان جديد را شناسايي و نسبت به فعاليت هر مرکز به سمت مرکز هدايت مي نمايد و مراکز ا ايجاد باشگاه مشتريان ، مشتريان شبکه بي پي کارت را تبديل به مشتري ثابت و وفادار مي نمايند .

 

کاهش هزينه هاي نيروي انساني و صرفه جويي در زمان

 فرض کنيد که مي خواهيد خودتان فقط 3 مورد زير را در جهت وفادار سازي مشتري انجام دهيد:

  ثبت مشخصات و اطلاعات تماس مشتريان در زمان مراجعه

 ارسال پيامک در سالروز تولد مشتري و مناسبت هاي مختلف

 تماس با مشتريان و انجام نظر سنجي

 اين شايد فقط 10 درصد از خدماتي است که يک نرم افزار باشگاه مشتريان در اختيار شما قرار مي دهد اما بايد بپذيريد که همين موارد ساده (اگر قرار باشد بصورت دقيق و منظم انجام شود) نياز صرف وقت و نيروي انساني متخصص دارد.

 يک سيستم باشگاه مشتريان هوشمند به راحتي و بصورت اتوماتيک اين امکانات را در اختيار شما قرار مي دهد و اين نرم افزار در صفحه پذيرندگان شبکه بي پي کارت به صورتي تنظيم گرديده که پذيرنده فقط با اعلام مزاياي عضويت مشتريان را ترغيب به ثبت نام مي نماييد و با ثبت نام هر شخص کليه اطلاعات در پنل خصوصي پذيرندگان قابل نمايش مي باشند .

 

باشگاه مشتريان، مشتري شما را سورپرايز ميکند.

 با استفاده از Gamification (بازيکاري) در طراحي و راه اندازي باشگاه مشتريان، مي توانيد با ايجاد و ارسال اتوماتيک پيشنهادات جذاب به راحتي مشتريان خود را شگفت زده کنيد، با استفاده از سيستم هاي امتياز دهي و دادن امتياز و اعتبار بيشتر در ازاي مراجعه زودتر، مراجعه بيشتر و خريد بيشتر، مشتري به مرور به سيستم شما وفادار خواهد شد، با استفاده از کارت هاي هديه و سياست هاي جايزه اي (Rewards) و اطلاع رساني به مشتري، شما بار ها و بار ها در ذهن مشتريتان ياداوري خواهيد شد.

سعي کنيد مزاياي عضويت در باشگاه مشتريان خود را به نوعي طراحي کنيد که نمونه مشابهي نداشته باشد و يا از نمونه هاي مشابه ويژه گي هاي برتري داشته باشد تا جذابيت آن افزايش يابد .

در صورت نياز به مشاوره با تيم مشاوره بارمان پارسه امرتات تماس بگيريد .

 

ايجاد سياست هاي فروش متنوع

طراحي سياست هاي فروش يکي از کارآمد ترين ابزار هاي يک باشگاه مشتريان حرفه اي است، فرض کنيد شما محصولي را به قيمت 300 هزار تومان مي فروشيد و فروش اين محصول براي شما 100 هزار تومان سود به همراه دارد و مي توانيد 10% قيمت کالا را به عنوان تخفيف به مشتري اعتبار دهيد، در اين حالت مشتري 30 هزار تومان اعتبار ميگيرد و شما 70 هزار تومان سود مي کنيد.

حالا اگر به ازاي خريد دو عدد از اين محصول مشتري بتواند 17% تخفيف بگيرد هم شما راضي تر هستيد و هم مشتري. در حالت دوم مشتري 102 هزار تومان اعتبار گرفته و شما 98 هزار تومان سود کرده ايد.

توجه داشته باشيد که با اعتبار 102 هزار توماني انگيزه مشتري براي مراجعه مجدد نيز به مراتب بيشتر خواهد شد.

 

بازاريابي مستقيم و غير مستقيم مشتري براي کسب و کار شما

طراحي و راه اندازي باشگاه مشتريان و دادن کارت وفاداري (Loyalty Card) به مشتري، به نوبه خود، يک مزيت رقابتي براي شما نسبت به رقبايتان محسوب مي شود، ايجاد تعاملي برد-برد براي شما و مشتري که باعث مي شود مشتري به نيکي از شما نزد ديگران ياد کند. علاوه براين بسياري از مشتريان حاضرند براي استفاده از منافع بيشتر نزد شما، بصورت آگاهانه اقدام به بازاريابي و معرفي مشتري جديد به کسب و کار شما کنند، ارائه يک برنامه کاربردي در بازاريابي آگاهانه و ارائه پاداش هاي خوب در ازاي معرفي مشتري جديد علاوه بر افزايش مشتريان شما، به وفاداري بيشتر مشتريان قديمي نيز منجر خواهد شد.

مي توانيد شرايطي را فراهم کنيد که مشتري بتواند با پورسانت هيجان انگيز شما از خدمات خودتان استفاده کند !!!

 در صورت نياز به کارت وفاداري با تيم صدور کارت کانون تبليغات پارسه و يا شرکت بارمان پارسه امرتات تماس بگيريد تا محصول ويژه خودتان را براي مشتريان خودتان در اختيارتان قرار دهند .

 

ايجاد تفاوت بين مشتريان بر اساس وفاداري و سوددهي آنها

 در اصول مشتري مداري آمده است که نبايد در مواردي مانند : نوع استقبال از مشتريان، نوع برخورد با مشتريان، مدل پيگيري مشکل مشتري و مواردي از اين دست بين مشتريان مختلف چه از نظر مالي (پولدار-کم پول) و چه از نظر فرهنگي (مشتريان با نژاد، فرهنگ، آداب و سنين مختلف) تفاوتي قائل شد، اما باشگاه مشتريان جايي است که ضمن رعايت کامل موارد ذکر شده، بايد بين مشتريان مختلف بر اساس ميزان وفاداري تفاوت قائل شد، اتفاقا اين تفاوت بايد به گونه اي باشد که مشتري کاملا آنرا احساس کند، اينکه هر قدر به کسب و کار شما وفادار تر باشد از منافع و مزاياي بيشتري برخوردار خواهد شد. توجه داشته باشيد که اين وفاداري تنها در مبلغ پرداختي توسط مشتري خلاصه نمي شود، تعداد دفعات مراجعه مشتري، فاصبه بين مراجعات او و مدت زماني که او مشتري شماست همه از جمله ملاک هاي دسته بندي مشتريان و ميزان وفاداري آنها محسوب مي شود. 

 

و اين مزايا و منافع نه تنها بصورت مالي بلکه در نوع و کيفيت ارائه خدمات شما به مشتري نيز بايد نمود داشته باشد.