اخبار و پست ها

  صفحه ی اصلی / اخبار و پست ها / نه نکته مهم که برای قیمت گذاری باید در نظر گرفت . . . . . !
نه نکته مهم که برای قیمت گذاری باید در نظر گرفت . . . . . !

متن خبر

 

 

۱-رقبای خود را شناسایی کنید و قیمت‌هایشان را بشناسید. با شناسایی رقبا شما میتوانید قیمتی رقابتی را برای کالا یا خدمات خود ارائه دهید.

۲-بازار هدف خود را شناسایی کنید و قیمتی که در بازار شما پرداخت می‌شود را بدانید. قیمت‌گذاری شما باید متناسب با مشتریان شما باشد. اگر قیمت کالا یا خدمات شما متناسب با بودجه و جیب مشتریان شما نباشد، هر چند کالا یا خدمت شما مورد پسند مشتری باشد، وی توان پرداخت بهای آن را ندارد و  این امر می تواند منجر به شکست کسب و کار شما گردد.

۳- خدمات خود را در سطوح متفاوت طراحی و برنامه‌ریزی کنید و قیمت‌های متفاوتی برای آن در نظر بگیرید. با این کار بازار هدف گسترش یافته و اقشار مختلف را جذب خواهید نمود.

۴- وقتی خدمات خود را در سطوح متفاوتی ارائه می‌دهید ارزان‌ ترین سطح از جانب مشتری انتخاب می‌شود برای جلو‌گیری ازین موضوع یک قیمت شروع فعالیت در نظر بگیرید و برای هر نکته که اضافه می‌شود یک میزان مشخص به قیمت اولیه اضافه کنید. با این کار هم در مرحله اول قیمت بالایی ارائه نداده اید و هم در نهایت به قیمت مورد نظر خود دست می یابید.

۵- در بعضی خدمات می‌توان پیش‌فروش یا رزرو داشت. این امر موجب ایجاد نقدینگی در شروع کار می شود، از آن غافل نشوید.

۶- فراموش نکنید اگر در ابتدای راه با قیمت‌هایی پایین‌تر از قیمت‌های معمول در بازار شروع کنید، ممکن است از چرخه رقابت حذف شوید و به مرور مشتریان اولیه خود را نیز از دست خواهید داد. علاوه بر آنکه زیر قیمت بودن خدمات ، گاهی به معنی خوب نبودن خدمات است و این تفکر به کسب و کار شما صدمه خواهد زد.

۷- حاشیه امنیت خود را در زمان قیمت‌گذاری فراموش نکنید. انجام یک یا چند خدمت باید موجب پوشش هزینه‌های شما شود. در نظر داشته باشید که سود در هنر خرید کردن است و بعد از آن فروش کردن.

۸- فراموش نکنید افزایش قیمت زمانی مقدور است که شما مشتری درست خود را پیدا کرده باشید. پس در گرفتن مشتری دقت کنید. ایجاد باشگاه مشتریان به شما کمک میکند که مشتری های خود را وفادار سازید.

۹- اکثر مردم از خدماتی استفاده می‌کنند که برایشان قابل دسترس‌تر است. و قیمت حرف دوم را در این زمینه می‌زند. همچنین ایجاد حس لذت از خرید، منجر به تداوم فروش شما می گردد. پس مهم‌ترین نکته همزمان با قیمت‌گذاری و سیاست های فروش، تبلیغات درست و اصولی و بازاریابی صحیح شماست.