اخبار و پست ها

  صفحه ی اصلی / اخبار و پست ها / تیزینگ چیست ؟
تیزینگ چیست ؟

متن خبر

تیزینگ چیست؟

تبلیغاتی که باید از آن رمزگشایی کرد

به صورت خلاصه تیزینگ به نوعی از تبلیغات گفته می شود که در مرحله اول کل پیام تبلیغاتی را به بیننده انتقال نمی دهند، یا به عبارتی دیگر تنها بخشی از محتوا برای مخاطب به نمایش در می آید. 

هدف از این کار ایجاد کنج کاوی و جلب توجه بیشتر مخاطب است. تبلیغ کننده با این روش می خواهد بیننده بقیه پیام آن تبلیغ را جست و جو کند و  یا حد اقل ذهن بیننده درگیر تبلیغ صورت گرفته شود تا زمانی که معما حل شود.

آیا تیزینگ همچون گذشته اثر بخشی خود را دارد؟

با توجه به دنیای شلوغ امروز ، حجم زیاد تبلیغات، ترافیک بصری و کمبود وقت به نظر می رسد که این روش تبلیغاتی روشی نا کار آمد باشد یا حد اقل کارایی آن نسبت به قبل کمرنگ تر شده باشد. هر چند هنوز هم برخی از بینندگان به این نوع تبلیغات توجه می کنند و مورد هدف این نوع از تبلیغات قرار می گیرند اما با توجه به موارد فوق الذکر و بالاتر بودن هزینه این روش نسبت به سایر روش های مستقیم تیزینگ روش تبلیغاتی منسوخی به نظر می رسد. اما چیزی که قابل چشم پوش نیست ایجاد خلاقیت در تبلیغات است. اگر تیزینگ با خلاقیت همراه باشد می توان گفت که هنوز هم این روش می تواند ااثر بخشی خود را داشته باشد. در حقیقت خلاقیت عنصری جدایی ناپذیر از تبلیغات است که ترکیب آن با هر یک از روش ها اثر بخشی آن روش تبلیغاتی را تضمین خواهد نمود.